Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na Warunki korzystania z usługi i korzystanie przez nas z plików cookie.

Instrukcja nasadzeń donic Ecolite Retro

Aby użytkować donicę przez długie lata i cieszyć się nią w idealnym stanie wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad.

Nasadzenie bezpośrednie

  1. Wnętrze donicy zabezpiecz folią ogrodniczą lub folią w płynie.
  2. Na spód donicy wysyp warstwę keramzytu.
  3. Następnie dokonaj nasadzenia rośliny i obsyp ziemią.

Nasadzenie pośrednie – w osłonce

  1. Na spód donicy wysyp keramzyt.
  2. Następnie włóż roślinę w osłonie.
  3. Aby zamaskować osłonę obsyp ją keramzytem (zalecane) lub ziemią.Użycie folii

Wnętrze donicy dokładnie wyłóż folią ogrodniczą. Nadmiar materiału można umieścić pod kołnierzem rantu, tak aby był niewidoczny lub przyciąć.

Użycie folii w płynie

Dodatkowo wnętrze donicy można zabezpieczyć tzw. folią w płynie (do kupienia w marketach budowlanych). Jest to substancja, której zadaniem jest utworzenie izolacji wodochronnej. Preparat aplikuj za pomocą pędzla. Najlepiej wykonać izolację w dwóch warstwach. Po wyschnięciu pierwszej, drugą warstwę nałóż prostopadle do pierwszej.

Przemieszczanie

Przemieszczając obsadzoną donicę nie wolno chwytać za kołnierz rantu.

Użycie keramzytu

Keramzyt ogrodniczy to kruszywo o porowatej strukturze charakteryzujące się wysoką chłonnością wilgoci. Wysypany na dnie donicy ma stworzyć rezerwuar wilgoci oraz zapobiec stałemu kontaktowi korzeni rośliny z nadmiarem wody. Pełni funkcję drenażu. Keramzyt jest obojętny chemicznie – nie zmienia pH podłoża, jest także odporny na wszelką działalność pleśni czy grzybów, co zmniejsza ryzyko infekcji roślin.

Podlewanie

W przypadku nasadzenia pośredniego należy pamiętać, aby podlewać miejsce w którym znajduje się ta część podłoża która jest w osłonce.

Utrzymanie czystości

Myć czystą wodą (ew. płynem do mycia szyb), za pomocą miękkiej gąbki lub szmatki. Nie używać rozpuszczalników ani cytrynianów

Instrukcja dotyczy donic serii Ecolite Retro

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.