Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na Warunki korzystania z usługi i korzystanie przez nas z plików cookie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie donic na taras

Na co zwrócić uwagę przy zakupie donic na taras

Ogród tarasowy powinien łączyć piękno, relaks i praktyczność. Niewłaściwy wybór donic przyczynia się do zahamowania wzrostu roślin, a ogrodnictwo tarasowe staje się kosztowne przy zmianie pojemników i może prowadzić do niezadowolenia. Donice, balie i półbeczki wypełnione kwiatami dodają uroku każdemu tarasowi. Jednak możliwości jest tak wiele, że donice na taras potrafią spędzać sen z powiek każdemu komu zależy na pięknej aranżacji tarasu.

Małe doniczki

Małe donice są używane ze względu na ich zdolność do nadawania im jeszcze lepszego wyglądu, ponieważ łatwo odstają od ogrodów. Małe donice są popularne w pomieszczeniach, chociaż nie są fantastycznym wyborem na ogródek tarasowy. Te kosze dostosowują się do gleby i ledwo nadają się do zbiorów na patio. Niewielkie odstępy w donicach nie pozwalają na rozwój korzeni, a gleba może bardzo szybko wysychać. Dużym ułatwieniem w pielęgnacji roślin długoletnich jest również donica z kamionki, która jest mrozoodporna.

Średniej wielkości donice ogrodowe tarasowe

Warto wybrać średniej wielkości donice z 12-calową głębią dla upraw, które wymagają od 3 do 4 tygodni, aby uzyskać plon.

Można użyć trzech donic średniej wielkości do mini-soczystych ogrodów na parapecie; kolorowych i wzorzystych doniczek, które sprawdzają się na laptopach, stolikach kawowych i stolikach końcowych. Życie roślin to klejnot koronny kolekcji roślin, wraz z wiszącymi donicami, donicami tarasowymi, wazonami.

Plastikowe Doniczki Ogrodowe Tarasowe

Jeśli chodzi o donice plastikowe, warto ograniczyć ich użycie. Jednak w małej ilości mogą być pięknym dopełnieniem każdego ogrodu tarasowego, użycie ich w swojej aranżacji ma mnóstwo zalet.

  1. Są dostępne we wszystkich kształtach, kolorach i rozmiarach, są produkowane z różnych tworzyw sztucznych i mogą być malowane natryskowo w razie potrzeby.
  2. Ogólnie niedrogie. Często dostępne za niewielką cenę w centrach recyklingu lub w warsztatach sprzedaży.
  3. Lekki, dzięki czemu nadaje się do balkonów i tarasów, przy których waga jest niezbędna.
  4. Dla młodszych dzieci mogą być bezpieczniejszą alternatywą dla standardowego czajnika na olej eukaliptusowy.
  5. Szybko podgrzać i ostudzić; w ten sposób korzenie roślin i mikroorganizmy nie są tak łatwo niszczone, nawet w nasłonecznionym miejscu.
  6. Zwykle mają więcej otworów drenażowych w porównaniu do doniczek z terakoty, betonu i ceramiki.
  7. W razie potrzeby można łatwo wywiercić dodatkowe otwory w fundamencieKamienne donice

Większość materiałów na bazie skały jest formowana z form, z jedynym wyjątkiem, który przenosi się do naturalnej skały, która jest cięta maszynowo. Ramy organiczne pozwalają na produkcję różnorodnych klas rozmiarów i kształtów. Asortyment dotykowych powierzchni tych kamiennych pojemników może zapewnić listę od gładkich cylindrycznych pojemników do postarzanego wyglądu kwiatowego.

Donice kamienne, zwłaszcza w odcieniach bieli, są bardziej zabrudzone niż inne materiały, z powodu zarysowań po mieszance ogrodniczej i tłustych pozostałości odcisków palców. Większość tych śladów można zmyć lub zmyć. Wystarczy wrzucić zmywaczkę kuchenną do wiadra z ciepłą wodą z mydłem i oczyścić dotknięte obszary lekkimi, okrężnymi ruchami. Warto również postawić na nowoczesne włókno szklane, donica Fiber ball Graphite zajmuje mało miejsca, jest bardzo stylowa i jest donicą mrozoodporną.

Kosze wiszące

Są pięknie i idealnie sprawdzą się na tarasach, gdzie liczy się oszczędność miejsca - jednak są masowo narażone na warunki atmosferyczne, mogą szybko się nagrzewać i wysychać. Należy trzymać z dala od stanowisk wietrznych, aby uniknąć szybkiego wysychania gleby, które może spowodować skrajne uszkodzenie systemu korzeniowego rośliny, powodując śmierć rośliny lub taką, która ma gorsze liście i kwiaty.

Warto wspomnieć również o wysokich donicach do salonu jako uzupełnienie donic tarasowych.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.