Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na Warunki korzystania z usługi i korzystanie przez nas z plików cookie.

Jakie donice do biura wybrać?

Jakie donice do biura wybrać?

W prywatnych mieszkaniach nie brakuje roślin. Poza pozytywnym wpływem na samopoczucie, ocieplają wnętrze, nadając mu charakteru. Od dawna rośliny doniczkowe pojawiają się też w gabinetach i wnętrzach biurowych. Rola natury przy efektywnej pracy i jej wpływ na pozytywny wizerunek są coraz bardziej doceniane. Dobranie odpowiednich roślin nie jest jednak końcowym etapem projektowania zieleni do biura. Równie ważny jest wybór donic i osłonek, które oprócz spełniania podstawowej roli, jaką jest ekspozycja roślin, mogą stać się ciekawym, dekoracyjnym elementem wyposażenia.

Jaki rodzaj donic wybrać?

Wybór odpowiedniej donicy wydaje się prosty. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Wszystko ma znaczenie - materiał, wielkość, kształt czy wymagania konkretnej rośliny. Najważniejszym aspektem wyboru donic do biura jest oczywiście styl, w którym są utrzymane wnętrza. Wybór dodatkowych elementów wyposażenia, w tym donic, powinien pasować do ogólnej koncepcji. By donica spełniała rolę dekoracyjną, bardzo istotny jest materiał z którego jest wykonana. Może być to:

  • tworzywo sztuczne,
  • ceramika,
  • drewno,
  • beton,
  • kamień.

To najczęściej dostępne donice, które przy odpowiednim doborze poprawią estetykę wnętrz biurowych. Bardzo ważny jest też kształt, kolor i ogólny design donic. To wszystko tworzy ogólną aranżacje biura i jest wizualną formą prezentacji firmy. Dlatego też, zależnie od branży, warto zastanowić się czy postawić na klasykę, czy dodać przestrzeni nutkę ekstrawagancji.

Jak zaprojektować zieleń w biurze?

Rośliny doniczkowe świetnie sprawdzają się w open-space'ach, czyli na otwartych przestrzeniach dostępnych dla pracowników. Sprawia to, że miejsce pracy staje się mniej ponure a bardziej przyjazne. Warto też zainwestować w ozdobienie zielenią i donicami ciągów komunikacyjnych i recepcji. W firmowych kuchniach można postawić na doniczki z ziołami, a w prywatnych gabinetach na dobrze znane i popularne rośliny. Duże, ozdobne donice można również ustawić przed wejściem do budynku biurowca. Poprawia to ogólny wizerunek firmy, również w oczach klientów czy kontrahentów. Całość powinna być zgodna z ogólną koncepcją wystroju wnętrz biurowych i budować pozytywny wizerunek. Roślinność w biurach sprawia, że stają się one mniej surowe i bardziej otwarte. Dodając fakt, że wszelka zieleń zwiększa wilgotność powietrza, można wysnuć wniosek, że jej obecność zdecydowanie sprzyja miłej atmosferze pracy.

Aranżacje biura - nowoczesność i klasyka

Wybierając donice do biura należy zastanowić się, w jakim stylu urządzone jest dane wnętrze. W klasycznych, przeszklonych biurowcach dużych firm świetnym rozwiązaniem będą nowoczesne, eleganckie donice. Uniwersalnym rozwiązaniem jest srebrna donica ceramiczna która ze względu na swój ekskluzywny design sprawdzi się zarówno na przestrzeniach urządzonych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Doskonale komponują się we wnętrzach biurowych z minimalistycznym wystrojem. W prywatnych gabinetach, które często nawiązują wizualnie do stylu lat 60. i 70. warto postawić na duże donice, na drewnianych nogach. Doniczki retro będą idealnym dopełnieniem klasycznej czy industrialnej aranżacji biura. Sprawdzą się również w korytarzach czy innych ciągach komunikacyjnych. Ciekawym pomysłem są duże, betonowe donice, które pozwolą zaaranżować przestrzeń wokół budynku, na przykład przed wejściem. Jeżeli nie mamy miejsca na rośliny stojące, można postawić na wszelakie kompozycje ścienne, które przy odpowiedniej aranżacji donic wiszących, mogą tworzyć swoiste instalacje artystyczne. Warto zapoznać się z szeroką gamą donic plastikowych w naszej ofercie.

Przeczytaj również o wysokich donicach do salonu, które dostępne są w naszym sklepie internetowym.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.