Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na Warunki korzystania z usługi i korzystanie przez nas z plików cookie.

Donice odporne na warunki atmosferyczne

Donice odporne na warunki atmosferyczne

Korzystanie z donic zewnętrznych zimą nie oznacza, że nie można mieć roślin na swoim podwórku, jednak, podobnie jak niektóre rośliny, nie wszystkie duże donice ogrodowe są wystarczająco mocne, aby przetrwać zimę, jeśli zostaną pozostawione na zewnątrz.Mimo że niektóre doniczki są przedstawione jako donice mrozoodporne najlepiej założyć, że materiały są w rzeczywistości „mrozoodporne” tylko w szczególnie łagodnych temperaturach i okolicznościach. 

NISZCZENIE SIĘ DONIC W ZIMĘ I ZAPOBIEGANIE

Uszkodzenie poprzez zamrożenie doniczek, jest zwykle spowodowane wilgocią przedostającą się do porów materiału, z którego wykonany jest produkt. Im mniejsze pory, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że wilgoć może gromadzić się wewnątrz materiału, z którego wykonana jest doniczka. Im cieplejsza i dłuższa jest sadzarka, tym mniejsze są jej pory. Mając ogród zimowy bardzo ważne jest, by zainwestować w długotrwałe donice odporne na warunki atmosferyczne

Terakota może wytrzymać 32 stopnie, jednak jeśli schodzi znacznie niżej, a kawałki znajdą się na ziemi, gdzie zaczną wchłaniać wilgoć przez dno, są znacznie bardziej podatne na łuszczenie się i łuszczenie na zewnątrz z powodu wilgoci teraz wewnątrz pory utworu rozszerzają się i kurczą.

Doniczki cementowe nie są wypalane, więc aby uczynić te kawałki bardziej mrozoodpornymi, stosuje się inne metody, aby zamknąć pory i zmniejszyć wchłanianie wilgoci przez kawałki. Jednym z nich jest użycie najlepszych materiałów cementowych. Innym jest użycie metod wstrząsania i mieszania kawałków, aby w materiale nie było kieszeni, które pozwalają na wnikanie wilgoci. 

Zabezpieczenie doniczek na zimę

Aby skutecznie chronić donice na taras należy je porządnie czyścić, chyba że pozostać sadzone. Jeśli tak, powinny być całkowicie pokryte folią bąbelkową, aby pomóc zaizolować zarówno doniczkę, jak i korzenie rośliny. Jeśli doniczki na balkon mają być wykorzystywane na zewnątrz warto użyć cegieł, nóżek do doniczek lub kawałków drewna, aby utrzymać je wysoko nad ziemią. Wybierając spośród różnych typów donic zewnętrznych, należy upewnić się, że są one wykonane z materiałów odpornych na zamarzanie i rozmrażanie. W sklepie internetowym możesz kupić donice do swojego ogrodu zimowego w różnych cenach, rozmiarach, kształtach, kolorach i materiałach. Zawsze należy pamiętać o odwracaniu pustych pojemników, gdy nie są używane (otwory drenażowe do góry).

DONICE OGRODOWE ODPORNE NA ZIMNO

Donice mrozoodporne są wykonane z nowoczesnych materiałów, takich jak, kamień pilśniowy i nieporowate kompozyty z tworzyw sztucznych, mogą bezpiecznie pozostawać na zewnątrz przez zimę. Donica Firber Ball White jest wykonana z eleganckiego i modnego włókna szklanego - ten materiał tworzy piękny efekt, który wygląda jak gładki kamień, ale waży zaledwie ułamek tego ile ważyłaby kamienna donica. Doniczka Fiber Ball jest bardzo odporna i wytrzymuje ekstremalne temperatury przez cały rok.

Doniczki plastikowe są mniej odporne na mróz niż wersje z włókna szklanego, a mimo to są znacznie bardziej wytrzymałe niż te wykonane z naturalnych materiałów.  Zarówno donice z włókna szklanego, jak i plastikowe donice są idealne do pozostawiania na zewnątrz, jednak niektóre plastikowe doniczki wymagają większej ostrożności, ponieważ zaniedbanie może powodować ich pękanie, gdyż marznąca gleba rozszerza się, gdy zamarza w nich podczas zimnej pogody. Po opróżnieniu, umyciu i wysuszeniu plastikowych skrzynek na kwiaty można je przechowywać na zewnątrz i bez trudu lepiej znosić zmiany temperatury.

Przeczytaj również o najmodniejszych doniczkach do domu i na zewnątrz.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.