Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na Warunki korzystania z usługi i korzystanie przez nas z plików cookie.

Donice do salonu, istotny element przy aranżacji salonu

Donice do salonu, istotny element przy aranżacji salonu

Wybór świetnych donic lub donic na projektowany obszar może naprawdę zmienić wnętrze - nadać spójny wygląd, a jednocześnie wzbudzić zainteresowanie, zaskoczenie i podekscytowanie. Ale skąd wiadomo, które donice i sprawdzą się w aranżacji salonu? Istnieją pewne uniwersalne zasady projektowania, które należy wziąć pod uwagę, rozważając donice w swoim salonie.

Jakie są najważniejsze zasady, których należy przestrzegać, dodając donice i rośliny doniczkowe na dowolnym obszarze?

Harmonia i jedność

Niezależnie od stylu aranżacji donic, jaki gospodaruje się na danym terenie, dobrym punktem wyjścia jest zastosowanie zasad harmonii i jedności w celu uzyskania wyważonego schematu projektowego. Poprzez powtarzanie, bliskość i wyrównanie każdy architekt krajobrazu, architekt wnętrz, dekorator lub amator może tworzyć symetryczne lub asymetryczne projekty, które są harmonijne zarówno pod względem koncepcyjnym, jak i wizualnym. Innymi słowy, zasady jedności i harmonii w projektowaniu są kluczem do stworzenia dobrze wyważonego, kompletnego wyglądu, który po prostu ma sens.

Jak pracować z liniami i kształtami podczas dekorowania salonu?

Linie i uczucia

Niezależnie od tego, czy są donice do salonu czy donice do domu - pionowe, poziome, ukośne czy zakrzywione linie, wywołują szereg uczuć, które wpływają na sposób, w jaki postrzega się dane miejsce. Różne linie można również łączyć, aby tworzyć różnorodne płaszczyzny i kształty, w zależności od nastroju, który chcesz stworzyć, i można je zaakcentować lub wręcz przeciwnie, zmiękczyć za pomocą światła, odcieni i wzorów.

Równowaga poprzez podobieństwo

Prostym sposobem na zrównoważenie przestrzeni ogrodów kontenerowych lub grupy doniczek jest zastosowanie określonych kształtów donic, które przypominają inne estetyczne elementy w okolicy - można je łatwo mieszać, a nie dodawać kontrastu. Na przykład prostokątne lub kwadratowe donice z włókna szklanego mogą lepiej uzupełniać obszar w kształcie pudełka, podczas gdy okrągłe donice stanowią doskonałe uzupełnienie obszarów zdominowanych przez zakrzywione detale architektoniczne.

Iluzje wizualne

Złudzenie wizualne, które warto osiągnąć, to kolejny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy odpowiednim wybraniu donic. Na przykład szersze niż wysokie donice mogą zaakcentować poziome linie w obszarze, wywołując poczucie stabilności i uziemienia. Można również użyć pojemników podkreślających poziomość pomieszczenia, umieszczając jeden lub więcej punktów ogniskowych na wysokości oczu. I odwrotnie, wysokie donice, które podkreślają pionowość obszaru, są bardziej odpowiednie do tworzenia iluzji wysokości w małych przestrzeniach.

Przepływ organiczny

Donice o organicznym kształcie i zakrzywionych sylwetkach mogą podkreślić naturalny, zabawny i kojący charakter okolicy. Okrągłe donice z włókna szklanego lub donice vintage to świetna opcja tworzenia dobrego przepływu, który na przykład może pomóc w uzupełnieniu tożsamości marki i podkreśleniu oferowanych produktów i / lub usług.

Poczucie wolności

Przechodząc do ukośnych linii, stożkowe donice mogą być używane do sugerowania ukośnych wzorów. Chociaż te donice na rośliny nie mają żadnych ukośnych linii, ich małe podstawy sięgające do szerszych otworów tworzą iluzję ukośnego układu. Ponieważ zwężające się pojemniki na rośliny kierują wzrok w górę, mogą nadać projektowi krajobrazu poczucie wolności, energii i ruchu, jednocześnie sprawiając, że wygląda na większy niż jest w rzeczywistości.

Jak oddziałują na siebie kolory i światło w projektach?

Wybierając donice z włókna szklanego, należy również wziąć pod uwagę istotny element przy aranżacji salonu, czyli kolor i intensywność światła oraz barwy, które są już obecne w przestrzeni. Niezależnie od tego, czy pojemniki są podobne, czy kontrastują ze sobą, natężenie światła i kolor wpływają na ogólną paletę, a także stworzenie atmosfery. Ciekawym uzupełnieniem wnętrz są donice plastikowe, które można znaleźć w naszym sklepie.

Polecane artykuły:

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.